دوشنبه , سپتامبر 16 2019
Breaking News
Home / پاورپوینت / پاورپوینت چراغ راهنمای تغذیه ای اهمیت موضوع و معرفی یک نرم افزار طراحی شده برای تعیین آن

پاورپوینت چراغ راهنمای تغذیه ای اهمیت موضوع و معرفی یک نرم افزار طراحی شده برای تعیین آن

پاورپوینت چراغ راهنمای تغذیه ای اهمیت موضوع و معرفی یک نرم افزار طراحی شده برای تعیین آن

دسته بندیپاورپوینت
فرمت فایلppt
حجم فایل2.458 مگا بایت
تعداد صفحات22
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 22 صفحه

توجه: فایل دانلودی فقط حاوی فایل پاورپوینت بوده و نرم افزاری همراه آن موجود نمی باشد.

1 بسم الله الرّحمن الرّحیم 2 چراغ راهنمای تغذیه ای : اهمیت موضوع و معرفی یک نرم افزار طراحی شده برای تعیین آن

برچسب گذاری چراغ راهنمای تغذیه ای نشان دادن اطلاعات مرتبط با :
میزان نمک
چربی کل
اسیدهای چرب ترانس
قند 3 4 برچسب گذاری چراغ راهنمای تغذیه ای چراغ راهنما به صورت برچسب روی مواد غذایی درج می شود و از سه رنگ سبز، زرد و قرمز تشکیل شده است.
رنگ سبز نشان دهنده مفید بودن ماده غذایی، زرد نشان دهنده اخطار و احتیاط و قرمز نشان دهنده مضر بودن آن ماده غذایی است. 5 اهداف برچسب گذاری چراغ راهنمای تغذیه ای ارتقاء اطلاعات و کمک به انتخاب مواد غذایی برای مصرف کننده
تقویت نظارت مردم بر مواد غذائی
کنترل و کاهش نامحسوس تبلیغات مواد غذائی مضر
در نهایت : ارتقای سلامتی مردم و کاهش بیماری های مرتبط با غذا (بویژه بیماری های غیر واگیر) نشانگرهای رنگی اطلاعات مرتبط با میزان انرژی بر اساس کیلو کالری در هر سهم ماده غذایی یا در 100گرم/ میلی لیتر مواد غذایی که سهم برای آنها تعریف نشده است.
اطلاعات مرتبط با میزان نمک (کلرید سدیم)، چربی کل، اسیدهای چرب ترانس، قند (کل قندهای منو و دی ساکارید آزاد به غیر از پلی اولها) بر حسب گرم در هر سهم مواد غذایی یا 100 گرم / میلی لیتر مواد غذایی که سهم برای آنها تعریف نشده است. 6 نشانگرهای رنگی 3. تعداد سهم ماده غذایی موجود در بسته بندی به صورتی که قابل تشخیص و قابل درک برای مصرف کننده باشد.

مثال : در مواردی که بسته بندی شامل چند سهم از ماده غذایی مربوطه است باید ذکر شود. مثلا اینکه ” این اطلاعات برای یک برش پیتزا ، یا یک همبرگر ” و از این قبیل است. 7 نشانگرهای رنگی 4. تخصیص نشانگرهای رنگی هر کدام از موارد ذکر شده در بند 2
5. تولید کنندگان یا واردکنندگان می توانند همراه نشانگرهای رنگی از لغات توصیفی ” زیاد” ، “متوسط”، یا “اندک” به طور هم زمان استفاده کنند. 8 مراحل برچسب گذاری تغذیه ای با نشانگرهای رنگی اندازه سهم به صورت قابل تشخیص و درک برای مصرف کننده (مثلا یک همبرگر، یک چهارم برش کیک) تعیین شود.
تعداد سهم موجود در بسته بندی ماده غذایی مورد نظر مشخص شود.
میزان انرژی به کیلو کالری و نمک، چربی کل، اسیدهای چرب ترانس، و قند بر حسب گرم در هر سهم ماده غذایی مورد نظرتعیین شود. 9 تعریف سهم یک ماده غذایی مقداری از ماده غذایی که عموماً در هر وعده توسط فرد مصرف می‌شود را سهم می‌گویند.
مثال :
یک لیوان شیر معادل240 میلی لیتر
یک عد کیک معادل27 گرم
تکه گوشت پخته معادل 30گرم
پنیر معادل 30 گرم و… 10 برای محاسبه رنگ مورد نظر اطلاعات زیر ضروری است 11 مراحل برچسب گذاری تغذیه ای با نشانگرهای رنگی مواد غذایی جامد مراجعه به ستون قرمز (اندازه سهم) سمت چپ جدول شماره 1 اگر مقدار دراین محدوده بود رنگ مورد نظر قرمز است اگر نبود در 100 گرم محاسبه می کنیم مراجعه به 3 ستون اول جدول شماره 1 مواد غذایی مایع مراجعه به ستون قرمز (اندازه سهم) سمت چپ جدول شماره 2 اگر مقدار دراین محدوده بود رنگ مورد نظر قرمز است اگر نبود در 100 سی سی محاسبه می کنیم مراجعه به 3 ستون اول جدول شماره 2 نرم افزار طراحی شده برای تعیین چراغ راهنمای تغذیه ای مبنای برنامه بر اساس ضوابط برچسب گذاری (آخرین ویرایش در سال 93) می باشد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت و اسلاید درباره بندر عباس (211 اسلاید)

پاورپوینت و اسلاید درباره بندر عباس (211 اسلاید) دسته بندی پاورپوینت فرمت فایل pptx حجم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *