جمعه , سپتامبر 20 2019
Breaking News
Home / پاورپوینت / پاورپوینت بیماری ms

پاورپوینت بیماری ms

پاورپوینت بیماری ms

دسته بندیپاورپوینت
فرمت فایلppt
حجم فایل172 کیلو بایت
تعداد صفحات23
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم بیماری ms با پیشرفت علم و صنعت و ماشینی شدن جامعه كنونی رفتار و كردار و طرز تفكر انسانها نیز دستخوش تغییر و تحول شده است. یكی از دستاوردهای مهم صنعتی شدن جامعه كنونی ‌ افزایش بی حد و اندازه آلودگیها، از جمله آلودگی آب و هوا و آلودگی كلیه مواد غذایی است. ممكن است سؤال شود آلودگی مواد غذایی چرا؟ امروزه با افزایش جمعیت و به قول جامعه شناسان غرب كمبود مواد غذایی باعث شده است كه در صنعت كشاورزی و ژنتیك تغییرات عظیمی صورت گیرد و با تغییرات ژنتیكی گیاهان و استفاده از انواع كودهای شیمیایی برای افزایش محصول این امر باعث شده تعادل مواد در خاك به هم خورده و بیشتر موادی كه در كود شیمیایی وجود دارد جذب گیاهان شده و تعادل مواد غذایی گیاه هم دستخوش دگرگونی شود در نتیجه با مصرف این نوع مواد غذایی تعادل بدن انسان نیز مسلماً بهم خواهد خورد. آلودگی هوا فكر می كنم كه نیازی به توضیح نباشد ‌ چیزی كه عیان است چه حاجت به بیان است مقدمه
MS یک بیماری خود ایمنی است که دستگاه عصبی مرکزی(CNS )را درگیر می کند CNS یا دستگاه عصبی مرکزی شامل مغز، طناب نخاعی و اعصاب بینایی است. در اطراف فیبرهای عصبی یک بافت چربی به نام میلین(myelin) وجود دارد که از آن محافظت می کند و به هدایت الکتریکی بوسیله فیبرهای عصبی کمک می کند. در بیماریMS میلین در نواحی متعددی از بین می رود و به جای آن بافت اسکار(زخم) بجای می ماند که به این پدیده اسکلروسیس گفته می شود. این نواحی آسیب دیده به عنوان پلاک یا ضایعه ( lesion) نیز گفته می شود. بعضی اوقات فیبر عصبی خود به خود آسیب دیده و می شکند. میلین نه تنها از فیبرهای عصبی محافظت می کند بلکه در کار و عملکرد آنها نیز اهمیت دارد. وقتی میلین یا خود فیبر عصبی آسیب دیده یا تخریب می شود، توانایی اعصاب در هدایت ایمپالس های الکتریکی از مغز به اندام و بالعکس دچار اختلال می گردد و این عامل نشانه های مختلف مربوط به بیماریMS را در فرد ایجاد می کند. بیماری MS یا اسکلروز مولتیپل چیست؟
MS یک بیماری نورولوژیک مزمن و غیرقابل پیش بینی است که دستگاه عصبی مرکزی را درگیر میکند.
مسری نیست و بطور مستقیم از طریق وراثت منتقل نمی شود.
بیشتر افرادی که MS دارند طول عمر طبیعی و یا تقریباً طبیعی دارند.
بیشتر افرادی کهMSدارند ناتوانی شدید پیدا نخواهند کرد.
درحال حاضر داروهای تأیید شده ای(FDA) برای این بیماری وجود دارد، که روند بیماریMS را تعدیل کرده و یا پیشرفت آن را کند می سازد.
افرادی که MS دارند ممکن است علائم خفیف، متوسط، یا شدید داشته باشند. حقایق: MS با دوره های عود- بهبودی: خصوصیات: به دوره های تشدید بیماری که این بیماران تجربه میکنند،FLAR-UPS گفته می شود که البته نام عود، حمله و وخیم شدن را می توان به آن اطلاق کرد. دوره های حاد بدتر شدن عملکرد عصبی در این افراد دیده می شود.
بعد از آن دوره های بهبودی کامل یا ناقص بیماری اتفاق می افتد)رمیسیون) که در طول آن پیشرفت بیماری وجود نخواهد داشت.
فراوانی: بیشتر افراد در هنگام تشخیص اولیه به این فرم از بیماری دچار هستند که تقریباً 85 درصد افراد مبتلا به MS را شامل می گردد. MSپیشرونده ابتدایی خصوصیات: افراد این گروه گونه ای از بیماری MS را تجربه می کنند که روند بدتر شدن بیماری از ابتدا مداوم ولی آهسته است و عود و بهبودی قابل تمایزی دیده نمی شود. با این حال، میزان و نسبت پیشرفت در طول زمان متغیر است و گاهی توقف بیماری و بهبودی های موقتی ممکن است دیده شود. MSپیشرونده ثانویه: خصوصیات: افراد با این نوع MS یک دوره ابتدائی عود- بهبودی را تجربه می کنند و متعاقب آن یک روند ثابت بدتر شدن بیماری دیده خواهد شد که ممکن است …


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت و اسلاید درباره بندر عباس (211 اسلاید)

پاورپوینت و اسلاید درباره بندر عباس (211 اسلاید) دسته بندی پاورپوینت فرمت فایل pptx حجم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *