شنبه , سپتامبر 21 2019
Breaking News
Home / پاورپوینت / پاورپوینت بولدوزر

پاورپوینت بولدوزر

پاورپوینت بولدوزر

دسته بندیپاورپوینت
فرمت فایلppt
حجم فایل2.551 مگا بایت
تعداد صفحات33
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 33 صفحه

بولدوزر فهرست بولدوزر (Bulldozer)
تاریخچه بولدوزر
کاربرد بولدوزر
مزایای بولدوزرها
پاكسازی سطح زمین
تیغه بولدوزر بولدوزر (Bulldozer) عبارت بولدوزر در مفهوم كلی كه شامل بولدوزرها و انگلدوزرها می‌شود به كار می‌رود.
بولدوزر یکی از ماشین‌آلات ساختمانی و عمرانی می‌باشد که نحوهٔ حرکت آن بصورت خزیدن به‌وسیلهٔ چرخهای زنجیری یا لاستیکی می‌باشد. این ماشین دارای تیغه‌ٔ فولادی در جلو می‌باشد که توانایی جابجایی حجم‌های گسترده‌ای از خاک، شن و ماسه و نخاله و … را در حین کار دارد اولین بولدوزرها از روی تراکتورهای مزرعه الگوبرداری شدند که برای شخم‌زدن استفاده می‌شدند.در سال ۱۹۲۳ میلادی، یک کشاورز جوان به نام جیمزکامینگز و یک نقشه‌کش به نام جی مکلود اولین طرح را برای بولدوزر ساختند
بهترین تولید کنندهٔ شناخته‌شدهٔ بولدوزر در دنیا کارخانهٔ کاترپیلار می‌باشد که تمام محبوبیتش را با ساخت ماشین‌آلات مقاوم و قابل اطمینان کسب کرده‌است. شناخته‌شده‌ترین مدل ماشین‌آلات کاترپیلار مدل D9 می‌باشد تاریخچه بولدوزر بولدوزرها براساس سیستم ارابه حركتی به دو دسته چرخ لاستیكی و چرخ زنجیری تقسیم می‌شوند.

همچنین براساس روش بالا بردن و پائین آوردن تیغه به دو صورت كنترل كابلی و كنترل هیدرولیكی تقسیم می‌شوند كه هر كدام كاربردهای خاص خود را در صنعت ساختمان دارند. هر چند بولدوزرهای هیدرولیكی امروزه كاربرد فراوانتری یافته‌اند 1- تسطیح زمین و پاكسازی سطح آنها از بوته‌ها و كنده‌های درخت 2- ایجاد راههای اولیه در كوهستان‌ها و زمین‌های سنگلاخی 3- جابجا كردن توده خاك به صورت هل دادن آن تا مسافتی حدود 1000 متر 4- كمك و هل دادن اسكریپرها 5- پخش كردن خاك در خاكریزها 6- پشته كردن خاك در كنار نهرهای ایجاد شده 7- تسطیح و پاكسازی بقایای مانده از عملیات ساختمانی 8- نگهداری راههای موقت خاكی 9- پاكسازی محل گودال قرضه و گودالهای كف معادن کاربرد بولدوزر در رابطه با حمل خاك به صو رت هل دادن باید توجه نمود كه حداكثر شعاع كار مؤثر در حدود 100 متر است؛ هر چند می‌توان با اعمال شرایطی در كارگاه نظیر استفاده از چند بولدوزر پهلوی هم، این مسافت را تا 300 متر نیز افزایش داد. تفاوت عمده بولدوزر و انگلدوزر در آن است كه عموماً تیغه بولدوزر عمود بر مسیر حركت آن نصب شده است در صورتی كه در انگلدوزر تیغه نصب شده با زاویه‌ای حدود 30 الی 40 درجه با جهت حركت آن ایجاد می‌كند. این حالت سبب می‌شود كه علاوه بر هل دادن خاك به جلو آن را به كناری نیز می‌راند. اندازه یك بولدوزر بر حسب طول و ارتفاع تیغه آن تعیین می‌شود. بولدوزرهای چرخ لاستیكی در مقایسه با بولدوزرهای چرخ زنجیری در گذشته بولدوزرها فقط روی تراكتورهای چرخ زنجیری سوار می‌شدند. اما با توسعه تراكتورهای چرخ‌دار، بولدوزرها بر روی آنها نیز نصب شدند و امروزه از هر دوی آنها با توجه شرایط و خصوصیات كار استفاده می‌شود.
مزایای بولدوزرهای چرخ زنجیری 1- قابلیت ارائه نیروی كششی بیشتر مخصوصاً در روی خاك‌های گل‌آلود و زمین‌های سست.
2- قابلیت حركت در روی زمینهای گلی.
4- قابلیت حركت در زمین‌های ناهموار كه ممكن است هزینه نگهداری راه موقت را تقلیل بدهد.
5- قابلیت شناوری بیشتر به خاطر فشار كمتر در زیر چرخ‌ها (در حدود 5/0 الی 6/0 كیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)
6- قابلیت صعود از شیبهای زیاد تا 100% (45 درجه) در بولدوزرهای چرخ زنجیری محور عقب مربوط به دیفرانسیل بوده و محور جلویی به تبعیت از آن می‌گردد. در اكثر موارد چرخ‌های جلو دارای ضربه‌گیرهایی محكمی می‌باشند تا در برابر ضربه‌های سنگین مقاومت كند و نیروی غلتشی را ایجاد نماید.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت و اسلاید درباره بندر عباس (211 اسلاید)

پاورپوینت و اسلاید درباره بندر عباس (211 اسلاید) دسته بندی پاورپوینت فرمت فایل pptx حجم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *