دوشنبه , سپتامبر 16 2019
Breaking News
Home / کامپیوتر و IT / دانلود پاورپوینت پیدایش و اثر نرم افزار در دنیای صنعت

دانلود پاورپوینت پیدایش و اثر نرم افزار در دنیای صنعت

دانلود پاورپوینت پیدایش و اثر نرم افزار در دنیای صنعت

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلppt
حجم فایل542 کیلو بایت
تعداد صفحات23
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مقدمه

بشریت همواره در تمام دوران زندگی به دنبال ابدء و یافتن روش‌های جدید و كاربردی جهت آسان نمودن كارهای روزمره ی خویش بوده. در همین راستا انسان ها همواره تلاش بر آن داشتند تا با بكار گیری ابزار آلات و خلق فناوری‌های جدید به آرمان ها و رویاهای خویش دست یابند. بدیهی است كه انسانها همواره در این راه موفق ظاهر شده و خواهند شد.

یكی از پر افتخار و پر كاربرد ترین فناوری‌های خلق شده توسط بشر پدیده ای است كه كامپیوتر (رایانه) نام دارد. در عصر حاضر زندگی تمام انسان ها در اكثر نقاط دنیا با این فناوری گره خورده بطوری كه انكار و حذف آن از زندگی روز مره انسان ها امری بعید و غیر ممكن به نظر می‌رسد. در صفحات و فصل‌های بعد بیشتر به توضیح این مطلب پرداخته خواهد شد.

علوم پایه كاربردی و بكار گرفته شده در كامپیوتر

تعریفی ساده برای سخت افزار و نرم افزار

سخت افزار به ماهیت فیزیكی و اجزاء تشكیل دهنده ی كامپیوتر و نرم افزار به مجموعه ی داده ها و پكیج‌های (بسته ها) پردازش شده (محصول) گفته می‌شود.

در حقیقت سخت افزار را می‌توان به اتومبیلی تشبیه كرد كه در خدمت دستورات راننده یعنی همان نرم افزار است. پس سخت افزارها تنها ماشین‌های خام و بی اراده ای هستند كه نرم افزار ها به آنها جان می‌بخشند و آنها را به حركت در می‌آورند. بدیهی است كه تمامی سخت افزارها توانایی ها و كاربردهای تعریف شده و مشخصی را دارا هستند.

نرم افزار ها در واقع مجموعه ی دستور العمل‌های تعریف شده و مشخص هستند كه به منظورهای مختلف طراحی شده اند.

شتاب گیری رشد صنایع به كمك نرم افزارها

نرم افزار ها در دو دهه ی گذشته باعث رشد چشمگیر و باور نكردنی صنایع شده اند. بزرگترین علت این امر سرعت و دقت باور نكردنی پردازش اطلا عات در كامپیوتر است. همین سرعت و دقت بالا موجب شده نرم افزار ها قابلیت‌های بسیار زیادی را دارا شوند. بدون هیچ محدودیتی در حجم و زمان پردازش دستور العمل ها و اطلاعات.

تا بحال به توانایی كامپیوتر‌های شخصی خود فكر كردید‌ ؟ اصولا بصورت عمومی كامپیوتر‌های خانگی تنها ابزاری برای تفریح – گوش دادن به موسیقی- بازیهای سرگرم كننده – اینترنت و… هستند. متاسفانه عموما از این وسیله استفاده كاربردی نمی شود و از قابلیت ها و توانایی‌های آن استفاده نمی شود.

اگر شما یك دستگاه كامپیوتر شخصی باپردازشگر دو هسته ای پنتیوم 4 (نام تجاری) ساخت شركت Intel با فركانس 3/6Ghz و فركانس Bus 800Mhz را در منزل دارا هستید و از آن به عنوان یك ابزار MultiMedia استفاده می‌كنید حتما تعجب خواهید كرد كه بدانید پردازشگر كامپیوتر شما قادر است تمام محاسباتی را كه روزانه 200 حسابدار انجام می‌دهند تنها در2/1 ثانیه انجام دهد. احتمال بروز خطا در پردازش و محاسبه در CPU كامپیوتر شما +0% است و در محاسبات 200 حسابدار ؟؟؟!!!!

ماشینهای كنترل عددی توسط كامپیوتر و انقلابی صنعتی

یكی از پدیده‌های وابسته به نرم افزار كه سرعت رشد صنعت را 100 ها برابر كرد و حدودا از سال 1985 به بعد در اختیار صنعت جهان قرار گرفت ماشین آلاتی بودند كه CNC (Computer Numerical Control) یا كنترل عددی به وسیله كامپیوتر نام داشتند. این خانواده از ماشین آلات روبات هایی بودند كه از روش‌های مختلف قادر به ساخت و تولید انواع قطعات – صنعتی و… با دقتی بسیار بالا در حدود 001/0 میلی متر بودند و امروزه نیز در سراسر جهان كاربردهای بسیار زیادی دارند.

در این نوع ماشین آلات قطعه توسط نرم افزار كاملا به صورت سه بعدی طراحی و سپس مختصات آن برای روبات تعریف می‌شود. در نهایت محصول با سرعت باور نكردنی توسط روبات ساخته می‌شود. این خانواده از روبات ها توانستند پیشرفت بسیار چشمگیری را به دنیای صنعتی ببخشند.

اما دنیای دیجیتال نرم افزاری پیامدهای دیگری را نیز به همراه خود داشته است. یكی از مهمترین این پیامدها كاهش هزینه ها در تولید است كه از اهمیت بسیار زیادی در بازار رقابت برخوردار است.

ازبرخی علل كاهش هزینه ها میتوان به نكات زیر اشاره كرد:

تولید بیشتر در زمان كمتر +
استفاده از نرم افزارها – روبات ها و ماشین آلات به جای نیروی انسانی
كم شدن خطا و اشتباهات
از بین رفتن روش‌های آزمون و خطا و جایگزینی شبیه سازی
استفاده از روش‌های تجاری و بازرگانی مدرن نرم افزاری (‌تجارت الكترونیك) و فروش مستقیم محصولات.

در عصر حاضر تجارت الكترونیك به شما این امكان را می‌دهد تا در هر ساعتی از شبانه روز به هر كجای دنیا كه می‌خواهید سفر كنید و از محصولات و یا خدمات بازدید كنید. و در صورت تمایل از آنها استفاده كنید. همه ی این پروسه تنها دقایقی بیش به طول نمی انجامد.

پس می‌توان فواید تجارت الكترونیك را بطور كلی اینگونه جمع بندی نمود:

1- كاهش هزینه ها و افزایش قابلیت ها

2-كوتاه شدن دست واسطه‌های تجاری (دلالها) و تبلیغاتی

3- از بین رفتن مرزها و جهانی شدن صنایع

4- ایجاد رقابت و افزایش كیفیت

در هزاره ی سوم میلادی می‌توان به جرأت گفت كه تمام صنایعی كه به روش‌های سنتی فعالیت می‌كنند رو به نابودی هستند. چرا كه قدرت نمائی نرم افزار ها دیگر جایی برای تردید باقی نگذاشته. یك نرم افزار به تنهائی به جای صدها انسان كاراِِئی دارد و می‌تواند هزاران برابر سریع تر و دقیق تر از انسان عمل كند.

پس میتوان نتیجه گرفت كه تمامی واحد‌های كوچك و بزرگ صنعتی ضرورت دارند تا خیلی سریع و مطمئن به دنیای دیجیتال وارد شوند و تا آنجائی كه امكان دارد در تمامی فرآیندها از نرم افزارها استفاده كنند. مقاومت در مقابل نرم افزارها امری غیر ممكن و بدون توجیح است.

سرعت و دقت مداری نرم افزارها

نرم افزارها خصوصیاتی دارند كه آنها را متمایز می‌سازد. از جمله این خصوصیات می‌توان به دو نكته زیراشاره نمود:

سرعت در پردازش اطلاعات و داده ها
دقت در محاسبات و خروجی ها
كم حجم بودن اطلاعات از جهت ابعاد
سرعت دسترسی به حافظه ها و اطلاعات
جابجائی اطلاعات
شبكه‌های كامپیوتری – اینترنت
سرعت در پردازش اطلاعات و داده ها

گویای سرعت پردازش اطلاعات در یك كامپیوتر شخصی بود. البته نرم افزار ها در رابطه با سرعت پردازش اطلاعات نقش زیادی را ایفا نمی كنند. در واقع این سخت افزار ها هستند كه در سرعت پردازش اطلاعات تعیین كننده هستند و نرم افزارها تابع توانایی ماشین‌های خود (سخت افزارها) هستند.

در اولین كامپیوتر ها سرعت پردازش اطلاعات بسیار كم بود. چرا كه كامپیوتر‌های اولیه بیشتر شبیه به یك ماشین مكانیكی بودند تا دستگاهی الكترونیك.

عوامل تأثیر گذار در سرعت پردازش اطلاعات بطور كاملا خلاصه:

فركانس‌های پردازشگر اصلی
فركانس‌های پردازشگر‌های جانبی
فركانس- پهنای باند اطلاعاتی و میزان حافظه با دسترسی قالبلیت تصادفی
فركانس و پهنای باند اطلاعاتی مربوط به منابع دخیره اطلاعات
فركانس و میزان حافظه ی انبار (برگشتی) پردازشگرها
هماهنگی تمام سخت افزارها از لحاظ سرعت

فایل پاورپوینت 23 اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت منابع تغذیه بدون وقفه

پاورپوینت منابع تغذیه بدون وقفه دسته بندی کامپیوتر و IT فرمت فایل pptx حجم فایل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *