شنبه , سپتامبر 21 2019
Breaking News
Home / کشاورزی و زراعت / دانلود پاورپوینت پنبه

دانلود پاورپوینت پنبه

دانلود پاورپوینت پنبه

دسته بندیکشاورزی و زراعت
فرمت فایلppt
حجم فایل204 کیلو بایت
تعداد صفحات24
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

خصوصیات گیاهشناسی پنبه

بیشتر ارقام مورد كشت و كار پنبه از دو گونه تتراپلویید G.barbadense و G.hirstitum می باشد كه از زمانی جدید است ارقام دنیای قدیم عمدتا بوسیله دنیای جایگزین شداه اند.

پنبه گیاهی است ذاتاً چند سالعه كه بطور یكساله كشت می شود. پنبه بصورت درختچه ای كوچك به ارتفاع 60 تا 120 سانتی متر كه طول و در رشد این گیاه 200 روز می باشد.

پنبه دارای ریشه مستقیمی است كه به سرعت زیادی به اعماق خاك نفوذ می كند كه این عمق در شرایط آبی به 2 متر می رسد.

پنبه دارای ساقه اصلی و چند شاخه جانبی است. بر روی ساقه برگهای بزرگ پنجه ای و عمدتاً تار دار بطور متناوب قرار گرفته اند.

گلهای پنبه بطور منفرد بر روی ساقه گل دهنده مشاهده می شود. گلها ابتدا سفید بوده ولی با گذشت زمان برنگ قرمز یا صورتی متمایل شده و پس از 2 روز چروكیده شده و می ریزد تخمدان عمدتاً 4 تا 6 خانه ای است و در هر خانه 8 الی 12 تخمك قرار دارد. پنبه گیاهی خود گشن است ولی در صد دگر گشنی است به 20 درصد برسد.

میوه بصورت كپسول یا غوزه است غوزه در زمان رسیدگی از محل اتصال برچه ها باز شده پرده های پنبه ظاهر می شود اندازه غوزه به رقم پنبه بستگی دارد.

دانه پنبه تخم مرغی شكل به طول 7 تا 15 میلی متر و به رنگ قهوه ای تیره تا سیاه است. دانه پنبه در میان سلولهای فیبری محصور شده اند. سلولهای فیبری به دو گروه تقسیم می شود یا سلولهای فیبری طویلی به رنگ كرمی كم رنگ تا سفید به طول 2 تا 5 سانتی متر كه الیاف پنبه است 2 سلولهای فیبری كوتاهی به طول چند میلی متر و به رنگ خاكستری كه كرك نامیده
می شود. وزن هزار دانه پنبه 90 تا 160 گرم است و الیاف 30 الی 40 درصد وزن كل وش را تشكیل می دهد.

بیشتر ارقامی كه امروزه در جهان كاشته می شود به گونه G.hirsutum تعلق دارد ارقام این گونه دارای غوزه های بزرگ و عملكرد بالا و الیافی با طول متوسط است از مهمترین ارقامی كه
می تواند در نواحی گرم و خشك عملكرد بالایی داشته باشد رقم پر محصول ورامین است كه برای كشت و كار در حوالی تهران، ورامین و گرمسار مناسب است.

عملیات قبل از تهیه زمین در پنبه:

شروع كار برای كشت پنبه را باید از پخش كردن كود دامی در زمین دانست. پنبه را معمولاً پس از گیاهانی كه از گیاهانی كه كود سبز آنها به زمین بر گردانده می شود كشت می شوند مثل شبدر ، زمینی را كه برای كشت پنبه درنظر دارند در زمستان مقدار 20 تا 30 تن درهكتار كود دامی می دهند باید سعی شود كود دامی تا حد امكان پرسیده باشد و به خوبی و بطور یكنواخت درزمین پخش گردد.

یخ آب زمستانی

پس از از پخش كود دامی باید زمین را در زمستان یخ آب داد، یخ آب معمولاً در ماه دی داده می شود.

یخ آب زمستانی به كنترل آفات و امراض كمك می كند همچنین با یخ زدن زمین به حجم آن افزوده شده اكسیژن گیری خاك بهتری می شود و زمین نیز باری شخم خوردن در بهار آماده
می گردد. یخ آب زمستانی یكی از كارهای مهم زراعی می باشد كه اجرای آن كمك زیادی به عواملی كه در بالا ذكر شد می كند.

عملیات تهیه زمین
عملیات تهیه زمین معمولاً با اجرای شخم عمیق شروع می شود در اوایل بهار( فروردین ) زمینی را كه قبلاً كود را می داد. و یخ آب داده اند وقتی خاك زمین در عمق 30 سانتی متری گاورو شد ابتدا دیسك می زنند تا حركت تراكتور برای اجرای شخم راحتتر باشد سپس شخم زدن زمین شروع
می شود باید سعی شود عمق شخم كمتر از 25 سانتی مرت نباشد و عمق شخم مطلوب بین 30 تا 35 سانتی متر است چون پنبه گیاهی است با ریشه راست و ریشه آن تا عمق زیادی در خاك فرو
می رود.
پس از اجرای شخم باید زمین دیسك زده شود تا كلوخه های ناشی از شخم خرد گردید.
و زمین نیز مقداری صاف گردد پس از دیسك زمین بوسیله ماله های بزرگ زارعی Leveler Land باید خوب صاف و یكدست شود تا شیب ملایمی نسبت به جهتی كه آبیاری انجام می شود داشته باشد.
پس از تسطیح زمین نوبت به ایجاد فارد یا جوی و پشته درزمین می شود جوی پشته های ایجاد شده باید به فاصله های 40 تا 50 سانتی متر از یكدیگر باشد. پس از ایجاد جوی و پشته نوبت به ایجاد جوی های اصلی در زمین می شود و كرت بندی زمین كه این آخرین كار در تهیه زمین است.
روش كاشت پنبه:
روش كاشت پنبه به دو نوع است بدین صورت كه در زمینهایی كه سالهای زیادی است در آنها كشت و كار صورت می گیرد و به اصطلاح آباد هستند بوسیله ردیف كار پنبه كه به تراكتور وصل می شود كشت صورت می گیرد در این نوع كشت فاصله ردیفهای از هم 40 سانتی متر و فاصله بوته از هم 15 تا 20 سانتی متر خواهد بود. درپشت سر دستگاه ردیف كار یك فاروئر برای ایجاد جوی و پشته وجود دارد.
در روش دوم كه در زمینهایی كه هنوز مقداری شور هستند و تازه شروع به كشت در آنها شده صورت می گیرد كشت بدین صورت می باشد كه ابتدا جوی و پشته ایی با فاصله 50 سانتی متر از یكدیگر ایجاد شده پس از آبیاری اولیه ( خاك آب ) اقدام به كشت دردو طرف جویچه ها با دست می شود بدین صورت كه بوسیله بیل در بالای داغ آب گودالی ایجاد و 2 تا3 عدد دانه پنبه در بر گودال قرار می گیرد در این روش فاصله بوته ها از یكدیگر تقریباً 20 سانتی متر خواهد بود. روشهای كشت دیگری نیز برای پنبه وجود دارد كه در این شركت از آنها استفاده نمی شود.
nمقدار بذر لازم برای هر هكتار پنبه 40 كیلو گرم می باشد.
تاریخ كاشت
تاریخ كاشت پنبه در منطقه گرمسار معمولاً بعد از رفع خطر سرمای بهاره و همچنین بارانهای شدید بهاره كه موجب سله بستن و سبز نشدن پنبه می شود است.
پنبه در دمای 15 درجه سانتی گراد جوانه زنی خود را شروع
می كند اما بهترین درجه حرارت برای جوانه زنی پنبه حدود 30 در جه سانتیگراد است. بهترین زمان برای كشت پنبه زمانی است كه درجه حرارت میانگین شبانه روز به 15 درجه سانتیگراد رسیده باشد.
با توجه به مسائل ذكر شده در بالای بهترین تاریخ كاشت پنبه در این منطقه از اواسط اردیبهشت در زراعتهای هر اكشت تا اواخر خرداد در زراعتهای كرپه است.
عملیات داشت
پس از كاشت پنبه نیاز به عملیاتی مثل : واكاری- آبیاری ، وجین و سله شكنی، تنك كردن، كوددهی – سمپاشی و مراقبت از بوته ها می باشد كه به آنها عملیات داشت گویند.
آبیاری
پس از كاشت كه معمولاً بصورت خشكه كاری است باید آبیاری صورت گیرد.
آبیاری اول را خاك آب گویند كه بسیار حساس است و زمین باید یكنواخت آب نخورد تا سبز شدن بوته ها نیز یكنواخت باشد پس از آبیاری اول به فاصله یك هفته آبیاری دوم و بعد از یك هفته دیگر آبیاری سوم صورت می گیرد پس از آبیاری سوم و سبز شدن كامل بوته ها و واكاشت ها نیاز آبی پنبه كم شده و فواصل آبیاری را به دو هفته افزایش می دهند تا زمان گلدهی ، حساس ترین مرحله آبی پنبه است و نیاز به آب برای بارور شدن گلهای پنبه در این مرحله زیاد است به این منظور از زمان شروع گلدهی فواصل آبیاری دوباره به هفته ای یكبار می رسد تا پایان آبیاری كه در زراعتهای براكشت اواسط شهریور می باشد و در زراعتهای كرپه پایان آبیاری اواخر تا اوایل مهر ماه است.
واكاری یا واكاشت
واكاری یكی از عملیات مهم داشت می باشد كه در نقاطی كه بوته های كشت اول سبز شده صورت می گیرد. این كار معمولاً پس از آبیاری دوم انجام می شود یعنی زمین را دوباره آب می دهند و در نقاطی كه بوته های سبز نشده است شورع به واكاری می كنند. این كار بوسیله كار كرد و با دست صورت می گیرد و كمك به یكنواخت سبز شدن زمین می كند. پس از واكاری زمین را آبیاری می كنند تا واكاری نیز سبز شود.
بعضی مواقع نیز واكاری ممكن است بدلیل خشك شدن بوته ها در اثر سرمای دیررس بهاره با بارانهای شدید باشد.
برداشت پنبه
برداشت آخرین مرحله از عملیات كشاورزی پنبه می باشد كه دقت در آن و برداشت به موقع و صحیح آن نقش مهمی در افزایش عملكرد دارد.
nغوزه ها هنگامی كاملاً رسیده هستند كه شكفته بود. و دیواره های تخمدان مایل به زرد باشد. فاصله زمانی بین رسیدن اولین غوزه تا آخرین غوزه زیاد است بنابراین نمی توان صبر كرد تا تمام غوزه ها را یكباره برداشت نمود و باید این كار را طی 2 تا 3 مرحله انجام داد.
nدر ایران كار برداشت پنبه بیشتر با دست انجام می گیرد اولین چین پنبه را معمولا وقتی نیمی از غوزه ها رسیدند انجام می دهند هر كارگر بسته به زمین و میزان محصول در روز 30 تا 70 كیلو گرم وش برداشت می كند مابقی غوزه ها را در یك یا دو چین دیگر برداشت می كنند.
در زراعتهای مكانیزه پنبه با دو نوع دستگاه به نام غوزه چین و پنبه چین برداشت می شود. غوزه چین مجهز به چنگكهایی است كه غوزه را برداشت كرده و نیمه چین فقط پنبه را برداشت می كند. برداشت مكانیزه احتیاج به ضرورتهایی دارد كه یكی از آنها عاری بودن مزرعه از علفهای هرز است كه موجب اختلال در برداشت می گردد همچنین برگها نیز باید حذف گردد اگر چه خود برگهای در اثر پیری ریزش می كنند اما باید این عمل را تسریع كرد تا غوزه ها در معرض آفتاب قرار گرفته و زودتر برسند برای این كار می توان از علف كش گراماكسون كه برگ را بطور متصل به بوته خشك می كند استفاده كرد. همچنین می توان از موارد برگ ریز نیز استفاده كرد مواردی مثل مكرات كلسیم كه برگهای از بوته جدا كرده و كار برداشت مكانیزه را تسهیل می كند.

فایل پاورپوینت 24 اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

پاورپوینت حسگر های نور

پاورپوینت حسگر های نور توضیحات:دانلود پاورپوینت با موضوع حسگر های نور،در قالب ppt و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *