شنبه , سپتامبر 21 2019
Breaking News
Home / معماری / دانلود. پاورپوینت معماری دیکانستراکشن و فولدینگ به همراه بررسی نمونه ها

دانلود. پاورپوینت معماری دیکانستراکشن و فولدینگ به همراه بررسی نمونه ها

پاورپوینت معماری دیکانستراکشن و فولدینگ به همراه بررسی نمونه ها

پاورپوینت معماری دیکانستراکشن و فولدینگ به همراه بررسی نمونه ها

دسته بندیمعماری
فرمت فایلppt
حجم فایل17.081 مگا بایت
تعداد صفحات74
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

هر کدام از معماراندر دنیای امروز برای طراحی ساختمان هااز سبک و سیاق خاصی پیروی می کنند. این روش طراحی به گونه ای انتخاب می شود که می توان نشانه های آن را در طی زمان در دیگر پروژه های آنها نیز مشاهده کرد. به چارچوب ها و اصول و قوانینی این چنین در معماری سبک می گویند. در این مطلب قصدداریم شما را با دو سبک رایج درمعماری جهان آشنا کنیم.
ساختارگرایییاکانستراکتیویسمشیوه‌ای از معماری مدرن است که در اوایل دهه 30 در روسیه شکوفا شد.در این شیوه، بر شکل‌های هندسی و انتزاعی و خطوط رابط و اجزای سازنده تاکید می‌شود. ساختار گراها معتقدند ازبررسی نظم پدیده های مشابه و تکراری می توان روابـط پدیده ها را کشف کرد و چون همه اعمال انسان از ضمیر ناخودآگـاه او شـکل می گیرد، ایـن تکرار و نظم در پدیده های انسانی نیز وجود دارد.
در دوره های پس از آنمعماری دی کانستراکشیاساختار شکناصول و مبانی ساختارگرایی را به چالش کشید.دیکانستراکشن ها معتقدند، هر پدیده، ماهیت مستقل خود را دارد و هیچ دو فرد یا پدیده مشابه و تکراری وجـود ندارد. و هیچ براداشتیبر برداشت دیگر ارجحیت ندارد.
پس از آنسبک فولدینگدر معماری، شاخه ای جدید از دی کانستراکشن را ارائه داد.در فولدینگبه افق گرایی و هم ترازی اهمیت بیشتری داده می شود و از سلسه مراتب و طبقه بندی اجتناب می شود.

این پروژه در قالب پاورپوینت ودر 74 صفحه به معرفی دو سبک معماری دیکانستراکشن و فولدینگ و مقایسه این دو سبک می پردازد همچنین به تحلیل و بررسی و مقایسه آثار معروف هردو سبک از معماران معروفی همچون دنیل لیبسیکیند،فرانگ گری،زاها حدید،پیتر آیزنمن، برناردچومی، بهرام شیردل و… می پردازد.

About جزوه

Check Also

دانلود.:: طرح هادی روستای گاومیر دزفول به همراه نقشه های کامل اتوکدی روستا

طرح هادی روستای گاومیر دزفول به همراه نقشه های کامل اتوکدی روستا دسته بندی معماری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *