شنبه , سپتامبر 21 2019
Breaking News
Home / عمران / دانلود پاورپوینت راهسازی در نروژ

دانلود پاورپوینت راهسازی در نروژ

دانلود پاورپوینت راهسازی در نروژ

دسته بندیعمران
فرمت فایلppt
حجم فایل369 کیلو بایت
تعداد صفحات41
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

شبكه راههای نروژ دارای 550 كیلومتر تونل میباشد كه 25 عدداز این تونلها در زمره یكصد تونل طویل جهان است . از سال 1979 درحدود ده تونل زیر دریایی درنروژ ساخته شده است كه بیشترین تعداد را در بین كشورهای جهان را داراست .

موفقت كشور نروژ كه درشمال اروپا واقع شده است به گونه ای است كه حد فاصل بین دو نقطه شمالی و جنوبی آن به 2000 كیلومتر می رسد و حد فاصل اسلو پایتخت آن تابالاترین نقطه شمالی كشور برابر فاصله این شهر تا رم پایخت ایتالیا می باشد .سرزمین پوشیده از برف این كشور به وسیله رشته كوههای نامنظم از هم جداشده است درحالیكه سواحل آن دارای چین خوردگی های عمیقی می باشد و به وسیله جزایر بی شماری محاصره شده اند .

جمعیتی حدود 5/4 میلیوننفر در بین شهرهای كوچك ، كوهستانها و دهكده ها و جزایر این كشور پراكنده شده اند . موقعیت شمالی این كشور تقریبا از 57 درجه شمالی تا 71 درجه شمالی می باشد كه این امر باعث شده درجه تغییرات آب و هوایی در این كشور بسیار زیاد باشد . وضعیت خاص این كشور باعث شده كه كارشناسان راه سازی نروژی دارای تجارب خاصی در زمینه جاده سازی ، تونل سازی چه در روی خشكی و چه در داخل آب و زیر سطح دریا و نیز پل سازی شوند .
این كارشناسان همچنین دارای قابلیت هایی درزمینه طراحی ، ساخت و نگهداری جاده ها تحت شرایط بد آب و هوایی بسیار سخت می باشند . از آنجاییكه هزینه ساخت راههای ارتباطی در این كشور بسیار گران تمام شده و هزینه ها باید از طرف جمعیت قلیل این كشور پرداخته شود سعی شده است كه راههایی جهت بازگشت این سرمایه ها پیدا شده و هزینه های اجرایی بدون كاهش كیفیت پایین بیاید. همچنین تجارب این كشور درعملیات اكتشافی نفت و گاز در دریای شكال و ساخت انواع سازه های دریایی بعد جدیدی در فعالیت های نروژ پدید آورده است .
استفاده از تكنیكهای غیر معمول و تجهیزات مدرن در نروژ باعث شده است كه ساخت راهها در شرایط سخت جوی نیز انجام پذیرد .در بعضی نواحی این كشور تفاوت درجه حرارت هوا بین زمستان و تابستان به 60 درجه سانتیگراد می رسد كه این اختلاف درجه شدید به ویژه در سواحل غربی آن باعث طولانی شدن زمستان ودرنتیجه پوشیده شدن قسمت های وسیعی از نروژ از برف و یخ می شود كه آب شدن برف ویخ دربهار باعث بروز مشكل در راههای ارتباطی این كشور می شود .

كشور نروژ در سالهای اخیر در توسعه روش های كاری و انطباق تجهیزات برای روش های جدید با استفاده از مواد سرد و مستحكم برای جاده سازی بوسیله قیر پیشگام بوده است .آسفالت سرد تشكیل یافته از لایه پوشی رویه و لایه زیرین شنی كه بوسیله ماشین های بزرگ به قطر 15 سانتی متر سطح زمین را می پوشاند .سپس یك لایه قیر قبل از قراردادن مواد تثبیت كننده به آن اضافه می شود .

از هردوروش استخراج و بتون های اسفنجی جهت آسفالت سرد استفاده شده است . تجارب نشان داده است كه این روش بسیار مناسب بوده و بعث كاهش هزینه ها د رمقایسه با روش های سنتی م یشود . تا اواسط سال 1991 در حدود 500 كیلومتر از جاده های نروژ آسفالت سرد شده اند . پیشرفت هایی در این زمینه باهمكاری اداره راههای عمومی نروژ به وسیله شركت های راه سازی انجام گرفته است .

فایل پاورپوینت 41 اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: یک سری نمونه سوال امتحانی تشریحی پایان ترم آبیاری و زهکشی

یک سری نمونه سوال امتحانی تشریحی پایان ترم آبیاری و زهکشی دسته بندی عمران فرمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *