جمعه , سپتامبر 20 2019
Breaking News
Home / عمران / دانلود پاورپوینت دیوار پیش ساخته

دانلود پاورپوینت دیوار پیش ساخته

دانلود پاورپوینت دیوار پیش ساخته

دسته بندیعمران
فرمت فایلppt
حجم فایل975 کیلو بایت
تعداد صفحات27
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مقدمه

پانلهای پیش ساخته گچی در ابعاد و اندازه های متنوع، یكی از جدیدترین تكنولوژی های ساخت در كشورهای پیشرفته محسوب می شود كه در جهت برآوردن نیازهای امروزین ساخت و ساز یعنی سرعت، كیفیت و حداقل هزینه طراحی و تولید شده اند. با توجه به مشكلات اقتصادی و جمعیتی كه گریبانگیر بسیاری از كشورها از جمله كشور ماست، این سیستم مسلما نقطه عطفی در صنعت ساخت و ساز خواهد بود.

مزایای عمده پانلهای پیش ساخته گچی را میتوان به صورت زیر خلاصه كرد:

كاهش زمان ساخت
عدم نیاز به گچ و خاك
عایق حرارتی و صوتی
استحكام بالا
اضافه شدن فضای مفید
هزینه اجرای پایین
كاهش ضایعات ساختمانی و مصرف رنگ

عوامل زیر تاثیر مستقیم در كاهش هزینه تمام شده دارند:

كاهش وزن كلی ساختمان و در نتیجه كاهش میزان میلگرد و بتون مصرفی در سازه به دلیل سبكی پانلها، عدم نیاز به رایزر و داكت تاسیساتی به دلیل فرم مجوف پانلها، كاهش هزینه دستمزد كارگری به دلیل سرعت در انجام كار، عدم نیاز به مصالح معمولی از جمله گچ، خاك، سیمان، شن و ماسه، به حداقل رسیدن ضایعات ساختمانی، قابلیت جذب رنگ تا 20% دیوارهای گچی معمولی

مراحل نصب

با توجه به سبکی سازه، فونداسیون موردنیاز برای اجرای ساختمان کوچکتر خواهد بود. محاسبات مهندسی در هر مورد بسته به نقشه مورد اجرا، میزان صرفه جویی را مشخص خواهد کرد. برای دیواره های توخالی، به تعداد مورد نیاز (که در نقشه ها مشخص خواهد گردید)، میلگرد عمودی در فونداسیون قرار خواهد گرفت تا بعدا با پر کردن بتون داخل حفره های دیوار، علاوه بر یکپارچه نمودن دیوار، ستونهای مورد نیاز برای ساختمان و قرار گرفتن کلاف سقف بر روی آن ایجاد گردد. برای دیواره های سبک توپر، قطعات فلزی خاص (که همراه با بلوکها ارسال میگردند)، داخل بتون قرار میگیرد تا بتوان با قرار دادن بلوکها داخل این قطعات، دیوار را بدون نیاز به ملات و به صورت خشک اجرا کرد. با توجه به شکل خاص بلوکها، میتوان با ابزارهای معمول برش، شکلها و ابعاد مورد نیاز را در محل کارگاه تهیه و با توجه به نقشه، دقیقا جزییات را اجرا نمود.

پس از اجرای ردیف اول بلوکها، با توجه به راهنماییهای انجام شده در نقشه های اجرایی، بستهای لازم در نقاط مورد نیاز قرار گرفته و سپس ردیفهای بعد اجرا میگردند

با امتداد دادن میلگردهای نصب شده داخل فونداسیون، امکان مسلح کردن بتون پرشده داخل حفره ها ایجاد گشته و این حفره ها، بر اساس محاسبات انجام شده و به تعداد مورد نیاز، پر میشوند.

با رسیدن به ارتفاع مورد نیاز برای نصب قاب درها و پنجره ها، محلهای مورد نیاز برای تعبیه شاخکها اجرا و با استفاده از قطعات اضافی بریده شده، مراحل تکمیلی نصب قابها انجام میگیرد.

فایل پاورپوینت 27 اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: یک سری نمونه سوال امتحانی تشریحی پایان ترم آبیاری و زهکشی

یک سری نمونه سوال امتحانی تشریحی پایان ترم آبیاری و زهکشی دسته بندی عمران فرمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *