دوشنبه , سپتامبر 16 2019
Breaking News
Home / مدیریت / دانلود پاورپوینت انواع بیمه های ساختمانی

دانلود پاورپوینت انواع بیمه های ساختمانی

دانلود پاورپوینت انواع بیمه های ساختمانی

دسته بندیمدیریت
فرمت فایلppt
حجم فایل229 کیلو بایت
تعداد صفحات33
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

¨ بیمه های مهندسی
¨بیمه ایران از حدود 35 سال پیش به كمك یكی از شركت های آلمانی به نام “مونیخ ری” بیمه های مهندسی تاسیس گردید و هم اكنون نیز بیمه نامه های رایج در این رشته ترجمه بیمه نامه های استاندارد شركت مذكور می باشد.
¨
¨رشد و توسعه هر كشور نیازمند عزم ملی و اعتقاد مردم آن كشور به الگوهای رشد و توسعه می‌باشد، و این امر خود مستلزم فراهم آمدن بستری مناسب برای توسعه سه بخش از فعالیتهای اقتصادی شامل كشاورزی، صنعت و خدمات می‌باشد كه با رشد آنها كشور به سمت توسعه همه‌جانبه حركت می‌كند. تمامی بخش‌های اقتصادی در دوران فعالیت خود علاوه بر نیاز به سایر امكانات، نیازمند حمایت و تامین مالی نیز می‌باشند تا در زمان بروز خسارات احتمالی بتوانند به حیات خود ادامه دهند.لذا با توجه به این امر كه اجرای طرح‌های عمرانی و احداث واحدهای ساختمانی، تأسیساتی و صنعتی در طول مدت عملیات و در دوره بهره‌برداری با خطرهای گوناگون مواجه است، به منظور ایجاد امنیت و آرامش خاطر و تامین مالی در زمان بروز خسارات احتمالی شركت‌های بیمه‌گر اقدام به ارائه انواع بیمه نامه‌ها ی مهندسی می‌نمایند.
¨

بیمه‌های تمام‌خطر مهندسی پوششی است برای جبران خسارت‌های وارد به پروژه‌های ساختمانی و نصب ماشین آلات صنعتی به علت وقوع سوانح سهمگین طبیعی، حوادث ناشی از اجرای كار و اشتباهات و خطاهای انسانی و همچنین زیان‌های وارد به اشخاص ثالث در مواردی كه صاحبكار و یا پیمانكار قانوناً مسئول شناخته شود

¨بیمه‌های تمام‌خطر مهندسی به دو گروه عمده تقسیم می‌شود
¨الف) بیمه‌نامه‌هایی كه برای دوره اجرای عملیات ساختمانی و نصب صادر می‌شوند: مانند بیمه تمام‌خطر پیمانكاران (مقاطعه‌كاران) و بیمه تمام‌خطر نصب، بیمه تجهیزات الكترونیكی، بیمه شكست ماشین‌آلات و بیمه ریسك‌های تكمیل شده. در این نوع بیمه‌نامه، مورد‌بیمه در مقابل كلیه خطراتی كه در اثر حادثه بوجود بیاید و همچنین برای مسئولیت مدنی در مقابل اشخاص ثالث پوشش دارد و نیـازی به قیـد كردن عناوین خطرات تحت پوشش نیست، بلكه فقط موارد استثنائی ذکر می‌شود.
¨ب) بیمه نامه‌هایی كه برای دوره بهره‌برداری صادر می‌شوند: در این نوع بیمه نامه‌ها اولاً مسئولیت مدنی در مقابل اشخاص ثالث بیمه نمی‌باشد، ثانیاً باید خطرات تحت پوشش به صراحت قید شده باشند. پوشش بیمه‌ای بیمه نامه‌های مهندسی كه برای دوره ساخت صادر می‌شوند با اتمام كار و رسیدن به مرحله بهره‌برداری پایان یافته و فقط در دوره نگهداری پوشش‌های محدودتری ارائه می‌گردد. در مقابل بیمه‌نامه‌هایی كه برای زمان بهره‌برداری صادر می‌شوند سالیانه هستند و باید برای هر سال تمدید شوند.
¨
¨
¨خطرات اصلی مورد بیمه پوشش به تفکیک رشته های گوناگون عبارتند از :

1- بیمه تضمین کیفیت ساختمان

2- بیمه تمام خطر پیمانكاران

3- توربینهای گازی و پوششهای بیمه ای

4- طرح بیمه نامه رایانه

5- بیمه بویلر و مخازن تحت فشار

6- بیمه تجهیرات الکترونیک

7- بیمه فساد كالا در انبار سردخانه

8- بیمه نامه تمام خطر نصب

9- بیمه سازه های تكمیل شده

10- بیمه تجهیزات و ماشین آلات پیمانکاری

11- لزوم خرید بیمه های تمام خطر

12- بیمه شکست ماشین آلات صنعتی

¨
¨1- بیمه تضمین کیفیت ساختمان
¨بیمه تضمین کیفیت ساختمان ( بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان ) بیمه ای است که برای همایت از استفاده کنندگان و خریداران ساختمانها که سرمایه زندگی خود را بابت خرید منزل و سرپناه هزینه میکنند طراحی و ارائه گردیده است و عیوب اساسی و پنهان ساخمان را در طی مدت قرارداد که حداکثر 10 سال میباشد تحت پوشش قرار میدهد.
¨
¨
¨مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه :

1- رونوشت سند مالکیت

2- رونوشت از پروانه و درصورت خلافی رونوشت آن

3- CD محاسبات یا دفترچه محاسباتی

4- نقشه های سازه

5- نقشه های معماری

6- نقشه تاسیسات برقی

7- نقشه تاسیسات مکانیکی

8- تکمیل فرم پیشنهاد

9- نظریه کارشناس ماده 27 بیمه تضمین کیفیت ساختمان

¨
¨2- بیمه تمام خطر پیمانكاران
¨پروژه‌های ساختمانی از تاریخ شروع تا زمان تحویل به كارفرما در مقابل خسارت ناشی از یک حادثه مشخص همچنین خسارتهای مادی، جرح، صدمات بدنی وارده به اشخاص ثالث و پاكسازی محیط و برداشت ضایعات تحت پوشش این بیمه قرارمی گیرد. بیمه تمام خطر پیمانکاران از جمله بیمه های تمام خطر می باشد به این معنی که تقریبا” هر گونه زیان یا خسارت ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که در طول مدت بیمه به اموال بیمه شده واقع در محل اجرای پروژه ساختمانی وارد شود مشروط بر این که به نحو ی مشخص در بیمه نامه مستثنی نشده باشد تحت پوشش قرار می دهد که مهم ترین آنها عبارتند از:

از مهمترین انواع بیمه تمام خطر پیمانكاران عبارتند از:

1- آتش سوزی صاعقه انفجار سقوط هواپیما کاربرد آب یا سایر اقداماتی که به منظور اطفاء حریق صورت می گیرد.

2- سیل طغیان آب باران برف بهمن امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان

3 – هر نوع طوفان

4- زمین لرزه نشت زمین لغزش زمین و صخره ها

5- دزدی ساده سرقت با شکست حرز

6- اجرای ناصحیح کار عدم مهارت سهل انگاری اعمال توأم با سوء نیت

7- از بین رفتن یاخسارت وارد به مصالح ساختمانی ماشین آلات ساختمانی و لوازم و تجهیزات ساختمانی را که در حین حمل ونقل در محدوده اجرای پروژه انبارداری یا در هنگام سوار کردن و پیاده کردن ماشین آلات به وقوع به پیوندد ر ا تحت پوشش قرار می دهد.

¨خسارتهای تحت پوشش :

1- خسارتهای وارد به عملیات ساختمانی ناشی از وقوع خطرهای مورد بیمه .

2- خسارتهای جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از مسئولیت بیمه گذار.

¨مدارك لازم برای صدور بیمه نامه در بیمه های مهندسی تمام خطر نصب پیمانكاران شامل موارد زیر می باشد:

1- فتوكپی پیمان

2- ریز اقلام مورد بیمه یا فهرست بهاء

3- نقشه كلی كار یا سایت پلن

4- برنامه زمانبندی اجرای كار

5- تكمیل پرسشنامه مربوطه

6- درخواست كتبی بیمه گذار

¨3- توربینهای گازی و پوششهای بیمه ای
¨تاریخچه بیمه های مهندسی راباید در بیمه دیگهای بخار جستجو کرد ،آن زمان که پس از اختراع دیگهای بخار ،انفجارهای پی در پی آنها مشکل آفرین گردیده بود و این مشکلات سبب شد جمعی از اهل نظر به بررسی علل انفجار دیگهای بخار پرداخته و اقداماتی را به منظور کنترل و پیش گیری از خطرات بعمل آورند.
¨
¨این انجمن ها به منظور جلوگیری از انفجارهای در دیگهای بخار توصیه های ایمنی خود را به صاحبان آنها منعکس می نمودند.این انجمنها زمینه ساز تاسیس شرکتهای بیمه ای تخصصی در این زمینه گردیدند و به ویژه در کشورهای آلمان و سویس پس از بررسی های فراوان شرکت های جهت ارایه این گونه بیمه نامه ها شکل گرفتند.
¨

¨
¨امروزه انواع بیمه های مهندسی در تمام صنایع خود را به یک ضرورت تبدیل نموده اند و هر یک از صنایع بدون اخذ پوششهای بیمه ای توان حرکت به سوی پیشرفت را از خود دور می انگارند.
¨
¨به طور کلی عرضه بیمه هایی از این نوع را می توان نقطه شروع و پیدایش بیمه های مهندسی به شکل امروزی دانست.
¨
¨یکی از صنایعی که این نیاز را بیش از پیش احساس می کند صنایع نیروگاهی کشور می باشد،با افزایش تعداد واحدهای گازی در نیروگاه های مختلف لازم به نظر رسید که در رابطه با توربینهای گازی و همچنین نقش بیمه های شکست ماشین آلات (MB) و ارتباط بین آن، بررسی صورت پذیرد.
¨

فایل پاورپوینت 12 اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت فصل نهم کتاب مدیریت بازاریابی تالیف فیلیپ کاتلر ترجمه بهمن فروزنده

پاورپوینت فصل نهم کتاب مدیریت بازاریابی تالیف فیلیپ کاتلر ترجمه بهمن فروزنده دسته بندی مدیریت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *