شنبه , سپتامبر 21 2019
Breaking News
Home / هنر و گرافیک / دانلود. دانلود تحقیق سبک های نقاشی

دانلود. دانلود تحقیق سبک های نقاشی

دانلود تحقیق سبک های نقاشی

دانلود تحقیق سبک های نقاشی

دسته بندیهنر و گرافیک
فرمت فایلdoc
حجم فایل621 کیلو بایت
تعداد صفحات22
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

کوبیسم:

کوبیسم یا حجم گری، انقلابی ترین و نافذترین جنبش در هنر دنیای مدرن،بویژه در نقاشی است که توسط دو هنرمند،یکی اسپانیایی،(پابلو پیکاسو )دیگری فرانسوی(جرج براک) در سال های ۱۹۰۷ و ۱۹۰۸ پایه گذاری شد.اگرچه ظاهر کوبیسم و ایده های درونی آن در طول سال ها تکامل یافته و مبانی زیبایی شناختی کوبیسم طی هفت سال شکل گرفت،اما این مکتب، ویژگی های عمومی و خاص خود را در گذر زمان به تمامی حفظ کرده است. نقاشی های کوبیست با به کارگیری اشکال هندسی که طرحها را مسطح و هموار می کنند و با استفاده از سطوح فضایی خرد شده و یا اشکالی که روی شکل های مجاورشان می غلتند و یا از آنها عبور می کنند،حس مبهمی از فضا را می آفرینند.مورخان هنر، غالباً از کوبیسم به عنوان تأثیرگذارترین جنبش هنری نیمه اول قرن بیستم یاد می کنند.

اكسپرسیونیسم انتزاعی:

این اصطلاح که در حدود سال 1950 رواج یافت ، توصیف گر جنبشی در هنر انتزاعی است که طی سال های دهه 1940 در نیویورک ابداع و رواج یافت. این اصطلاح به برخی از آثار نقاشی “کاندینسکی”به کار می رود . اما نخستین بار هنگامی که برای آثار” ارشیل گورکی” و “جکسون پولاک “به کار رفت ، فراگیر شد.

این نقاشان بیشتر در دیدگاه هایشان مشابهت داشتند تا سبک آثارشان .مشخصات این دیدگاه عبارت بود از قیام علیه وابستگی به سبک های سنتی یا فرآیند های از پیش تعیین شده شیوه کار ، چشم پوشی از آرمان اثر هنری مبتنی بر معیار های قراردادی زیبا شناختی ، روح ستیزه جویانه خود اتکا و نیاز جدی به آزادی خود انگیخته در تجربه هنری. این جنبش بسیارمتاثر از سبک تاشیسم (پاشیدن رنگ روی بوم) بود و طی دهه های 1950 و 1960 تاثیر زیادی بر هنر کشورهای اروپایی گذاشت. شاخص ترین چهره و مهمترین نقاش اکسپرسیونیسم انتزاعی را “آرشیل گورکی “هنرمند ارمنی متولد 1904 می دانند که در سال 1920 به آمریکا مهاجرت کرد.او به تعالیم سزان و سپس تجربیات کوبیسم آشنا بود . ولی در سال های 1930 تحت تاثیر پیکاسو به سوی سورئالیسم متمایل گشت، سپس با آغاز جنگ به نحو متهورانه ای به کشف و تجربه پرداخت.

و در ادامه داریم:

دادائیسم:

فوویسم:

د استیل

پاپ آرت

فوتوریسم

سو رئالیسم یا فراوفراواقع‌گرایی

آپ آرت

باروک

کلاسیسیسم

رو کوکو

نئو کلاسیسیسم

رمانتیسیسم

امپرسیونیسم یا دریافت گرایی

رئالیسم

نئوامپرسیونیسم یا نودریافت گرایی

پوینتیلیسم

هنر مفهومی

هنر زمینی

فایل ورد 22صفحه

About جزوه

Check Also

طرح لایه باز کارت ویزیت مدیریتی

طرح لایه باز کارت ویزیت مدیریتی طرح لایه باز کارت ویزیت مدیریتی قابل ویرایش با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *