دوشنبه , سپتامبر 16 2019
Breaking News
Home / مدیریت / دانلود تحقیق مدیریت طراحی

دانلود تحقیق مدیریت طراحی

دانلود تحقیق مدیریت طراحی

دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل11 کیلو بایت
تعداد صفحات13
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

با شنیدن صورت مسئله یا وسوسه می‌شویم كه هرچه سریعتر دست به قلم ببریم، یا خود را چنان موضوع دشواری روبه‌رو می‌بینیم كه دستیابی به راه‌حل آن غیر ممكن به نظر می‌رسد. گاه این‌طور به نظر میرسد كه بزودی با طرحی شكفت دنای را متحول خواهیم كرد و گاه درمانده و مستأصل نمی‌دانیم كه از كجا می‌باید آغاز كنیم. بسیاری بی‌مهابا دست به قلم می‌برند و اغل در نهایت به راه‌حلی نیز دست پیدا می‌كنند. اما آیا این تمام ماجرا است؟

پیش از آغاز به كار طراح یا تیم طراحی، اتفاقات بسیاری می‌افتد كه طراحات كم تجربه اهمیت چندانی به آنها نمی‌دهند. در جریان طراحی نیز بسیاری از مراحل چندان ضروری به نظر نمی‌رسد. گاهی آن‌قدرپیش پاافتاده كه اگر انجام هم‌شوند جایی ثبت نخواهد شد. شاید تجربه داشته باشید كه چگونه با صرف زمانی قابل توجه روی موضوعی بی‌اهمیت، از كاراساسی در قسمتی مهم بازمانده‌اید. آغاز واقعی كجاست؟ مرحله‌ی بعدی چیست؟ چگونه آغاز كنیم؟ مرحله‌ی چیست؟ و مراحل بعدی؟ برای طی هر مرحله نیازمند چقدر زمان هستیم؟ كدام محك و معیار گویای اجرای صحیح مراحل اجرا شده است؟ و درنهایت آخر كار كجاست؟

مسؤولیت صددرصد:

خلاء بزرگی وجود دارد كه اغلب این سؤالات را بی‌پاسخ می‌گذارد و آن این ذهنیت و بدوی است كه مكانیزه شدن مانع بروز خلاقیت است. نسل سنتی طراحان معتقدند كه روشهای خلاقیت سیستماتیك مانع رائه‌ی طرحهای بدیع است. آنها استاندارد شدن روشها و فرایندها را در طراحی نفی می‌‌كنند و تنها به فعالیتی صرفا ذهنی و آزاد«طراحی» می‌گویند. آیا تا به حال به تفاوتهای طراحی صنعتی و نقاشی یا موسیقی فكر كرده‌اید؟ عمیقترین جنبه‌ی این تفاوتها به بعد «مسئولیت» درآنها برمی‌گردد. بدو‌ن‌شك خطی كه ت نها از سرگذر ذهن بركاغذ نقش شده است لیاقت تولید و عرضه شدن را ندارد كه درغیر این صورت مفسده برانگیز و حادثه جوست.

طراحان، اغلب بیش از آنچه می‌پندارند مسؤول هستند. خطوطی كه آنها با اعتماد به نفس بر صفحه‌ی كاغذ یا نمایشگر رایانه‌ ترسیم می‌كنند، تاثیرات شگرفی بر زندذگ گروههای انسانی می‌گذارند. به‌عقیده‌ی ویكتورپایانك، طراحان در برابر9 گروه زیر مسئوولیت مستقیم دارند:

  • سرمایه‌گذاران
  • تیم طراحی
  • تأمین‌كنندگان (مواداولیه و قطعات)
  • تولید كنندگان
  • توزیع‌كنندگان
  • پرداخت كنندگان
  • استفاده كنندگان
  • جامعه
  • محیط زیست

كسی، باید سرمایه‌گذاران را مطمئن كند كه درگیر خطر غیر معقولی نشده‌اند. تیم طراحی نیز در مورد حسن شهرت و زمانی كه صرف می كند نگران است. تأمین‌كنندگان، تولید‌كنندگان و توزیع‌كنندگان نیز نگران موجودیت خود هستند. پرداخت‌كننده، مهمترین كسی است كه باید برای خرید توجیه شود. رضایت استفاده‌‌كننده، یكی از اركان رضایت خریدار است. جامعه دراین میان حقوق ویژه‌ی خود را داراست و توجه به محیط زیست نیز دیگران بدل به حساسیتی جهانی شده است. طراحی كنترل نشده و خطی غیرمستدل می‌تواند منافع و حتی موجودیت گروه كثیری را به مخاطره اندازد. بدین ترتیب یك فرایند طراحی در قالب یك پروسه‌ی خود پیش‌روند كه بدرستی معلوم نیست به كجا می‌رود، دارای اعتماد‌پذیری كافی نیست. طراحی می‌‌باید در قالبی مشخص با قابلیت برنامه‌ریزی، هدایت، كنترل و ارزیابی تعریف شود. به‌طور طبیعی، چنین قالبی یك مجموعه‌ی سایبرنتیكی خواهد بود. یعنی طراحی می‌تواند سازوكار مدونی باشد كه با اعداد و ارقام شبیه‌‌سازی بوده و به معیارهای دقیق سنجش و ارزیابی است.

مدیریت طراحی

مدیریت طراحی، پركننده‌ی خلاء اساسی نهفته دردل طراحی سنتی و حكایت نگاهی مسوول و بسیار كلی‌نگر برگستره‌ی طراحی است. مدیریت طراحی از دستور كار طراحی آغاز شده و تا اخذ رضایتمندی از بازار مصرف ادامه می‌یابد. با یك تعریف آغاز كنیم.

تعریف: مدیریت طراحی، علم به‌كارگیری صحیح عوامل درگیر دریك فعالیت طراحی است.

یك‌نكته: مدیریت طراحی، مدیریت بریك تیم طراحی نیست. مدیریت بریك تیم طراح زیرمجموعه‌‌ی مدیریت طراحی محسوب می‌شود. یك فعالیت طراحی معمولا با دستور كار طراحی آغاز می‌شود كه فرهنگی آن به آن می‌گویند یك تعریف دیگر:

دستور كار طراحی: نسخه‌ی رسمی، كتبی و قابل استناد صورت مسئله است.

این نسخه‌ی رسمی از صورت مسئله كه به‌طور طبیعی از سوی كارفرما می‌شود، نیازمند پاسخی رسمی است از سوی تیم طراحی، كه اصطلاحا به آن (proposal) یا طرح پیشنهادی می‌گوییم.

طرح پیشنهادی، پیشنهاد رسمی، كتبی و قابل استناد طراح یا تیم طراحی است درمورد چگونگی انجام، زمان تحویل و نحوه‌ی تضمین انجام پروژه ژ، طرح پیشنهای، مبتنی بر تحقیق، اعداد و ارقام مستند و روش علمی می‌شود.

بدیهی است بر استفاده از مشاوران با استفاده از مشاوران باسابقه‌ در تهیه‌ی طرح پیشنهادی، مبتنی برتحقیق اعداد و ارقام مستند و روش علمی تهیه می‌شود.

بدیهی است براستفاده از مشاوران باسابقه‌ در تهیه‌ی طرح پیشنهادی بشدت تأكید می‌گردد. نمی‌توان انتظار داشت كه هر طرح یا تیم طراحی درمورد هر صورت مساله‌ی ارائه شده دارای اطلاعات كافی برای تهیه‌ی پاسخی مستدل و علمی باشد.

ارائه‌ی طرح پیشنهادی یا انجام مشاوره ممكن است با تغییر دردستور كه طراحی منجر شود. این تغییر به ایجاد تغییرات مشابه در طرح پیشنهادی می‌انجامد و این فرایند رفت و برگشتی آن‌قدر ادامه پیدا می‌كند تا در نهایت به ر ضایتی دوطرفه منتهی گردد.

ادامه‌ی این رضایت دوطرفه می‌تواند انعقاد یك قرارداد باشد.

هرچه دوره‌ی برنامه‌ریزی پروژه‌ اساسی‌تر باشد تعداد و عمق خطاها احتمالی درجریان انجام كار كمتر بوده و مجموعه حرفه‌یی‌تر عمل خواهد كرد.

فایل ورد 13 ص

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت فصل نهم کتاب مدیریت بازاریابی تالیف فیلیپ کاتلر ترجمه بهمن فروزنده

پاورپوینت فصل نهم کتاب مدیریت بازاریابی تالیف فیلیپ کاتلر ترجمه بهمن فروزنده دسته بندی مدیریت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *