دوشنبه , سپتامبر 16 2019
Breaking News
Home / مدیریت / دانلود تحقیق اصول كار با PDMS

دانلود تحقیق اصول كار با PDMS

دانلود تحقیق اصول كار با PDMS

دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل25 کیلو بایت
تعداد صفحات29
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

چگونه PDMS می تواند به شما كمك كند؟

سیستم مدیریت طراحی كارخانه Plant Design Management System یا PDMS یك نرم افزار كامپیوتری است كه به شما اجازه می دهد یك مدل به اندازه واقعی و با تمام جزئیات از تمام قسمتهای قابل توجه یك كارخانه فرآیندی در حافظه كامپیوتر بسازید.

با نصب PDMS روی رایانه های مناسب این كار، PDMS به شمار اجازه می دهد كه با پیشرفت كار طراحی پروژه، یك مدل كامل رنگ و نورپردازی شده از كارخانه را مشاهده كنید كه این كار باعث می شود، تكنیك های طراحی به حدی به واقعیت نزدیك شود كه تا كنون سابقه نداشته است.

در مدل رایانه ای شما می توانید حجم عظیمی از اطلاعات مرتبط با به وضعیت مكانی، اندازه، تعداد قطعات و ارتباط جغرافیایی نسبت به قسمتهای مختلف كارخانه را ذخیره كنید. این مدل به این منبع واحد اطلاعات مهندسی برای تمام بخشها و دیسیپلین های مرتبط با طراحی پروژه تبدیل می شود.

تمام این اطلاعات در یك بانك اطلاعات ذخیره می شود. كانالهای خروجی بسیاری برای دریافت اطلاعات از بانك اطلاعات (Data Base) وجود دارد. این روشها شامل گزارشهای نوشتاری در مورد هر آیتم و نیز نقشه های مهندسی با مقیاس مشخص و اندازه گذاری و نیز نقشه های سه بعدی رنگی است كه شما می توانید داخل آن حركت كرده و مدل طراحی را مشاهده كنید.

مثالهایی از انواع مدارك تولید شده توسط PDMS

با وجود امكانات پیشرفته ای كه PDMS ارائه می دهد، كماكان مهمترین روش ارتباط بین طراح و سازنده پروژه، نقشه ها هستند. بدون نقشه های مهندسی، ساخت یك كارخانه امكان ناپذیر است.

برای تامین این نیاز، PDMS می تواند انواع مختلف نقشه، از تصاویر سه بعدی پیچیده گرفته تا نقشه های با اندازه دقیق و نقشه های آیزومتریك لوله كشی را تولید كند.

قابل ذكر است كه اگر ما نتوانیم كیفیت اطلاعات طراحی را تضمین كنیم، اطلاعات موجود در یك نقشه PDMS ارزش چندانی نخواهد داشت. در حقیقت دلیل ایجاد كردن چنین سیستم رایانه ای بزرگی، ارتقاء تكنیك های موجود بوده است. PDMS به طرق زیر، كیفیت طراحی را ارتقاء می بخشد:

· تضمین ثبات و قابلیت اطمینان اطلاعات

در محیط طراحی معمول، با استفاده از تكنیك های ترسیم، اندازه هر Fitting باید قبل از ترسیم تعیین شده باشد. این روش بسیار زمان بر است و معمولاً منجر به خطاهای گران قیمتی می شود كه فقط در مرحله نصب مشخص می شود. در PDMS، اندازه و شكل هندسی تمام قسمتهای لوله كشی قبلاً در كاتالوگ تعیین شده است. این كاتالوگ كه Component Catalogue نامیده می شود، قابل تغییر توسط كاربر نیست. با این روش می توان مطمئن بود كه اندازه تمام آیتم ها حقیقی بوده و در تمام مراحل طراحی، بدون توجه به تعداد كاربران ثابت باقی می ماند.

· وفاداری به مشخصات فنی

برای اطمینان از طراحی مقرون به صرفه همراه با ثبات اطلاعات از مشخصات بسیار دقیق لوله كشی استفاده شده است. در PDMS مشخصات لوله كشی در داخل سیستم طراحی شده است، بنابراین هر آیتمی كه شما به كار می برید، باید جزو یك لوله با مشخصات فنی معین باشد.

· تضمین وضعیت هندسی معین و ارتباط با لوله مشخص

خطاهای طراحی به طرق مختلف ایجاد می شود، مانند طول نادرست برای اتصالات، Rating نامناسب برای فلنج، یا خطا در هم راستایی قطعات، PDMS می تواند تمام این موارد را كنترل كند و عدم تناسب قطعات مختلف را با یكدیگر پیدا‌كند. (به طوری كه خواهید دید، در طراحی جزئیات لوله كشی نیز مطرح است).

· پیشگیری از تداخل قطعات

با وجود تمام مهارت و تجربه طراحان، كماكان در تكنیك های معمول طراحی خطای انسانی پیش می آید. قرار دادن لوله های پیچیده در یك نقشه دو بعدی، ناگزیر منجر به تداخل لوله ها می شود یعنی برای دو لوله، فضای فیزیكی واحدی در نظر گرفته می شود. PDMS شما را قادر می كند تا به دو طریق از بروز چنین مسائلی پیشگیری كنید:

  1. شما می توانید ضمن طراحی، طرح خود را دوران داده و از نقطه دید دیگری به آن نگاه كنید و در نتیجه مشكلات احتمالی را پیدا كنید.
  2. شما می توانید از امكانات ردیابی برخوردها در PDMS استفاده كنید كه با این كار هر نوع تداخل و برخوردی در هر كجای نقشه ردیابی می شود.

· برداشت ابعاد فقط از بانك اطلاعات طراحی

تمام اطلاعات دریافتی از بانك اطلاعات PDMS از قبیل نقشه های مقیاس دار، نقشه های آیزومتریك لوله كشی یا گزارش ها، شامل اطلاعات به روز هستند كه فقط از یك منبع گرفته شده اند. در طی مدت طراحی، اطلاعات به طور مداوم در حال تغییر هستند و باید نسخه های جدید نقشه ها تهیه شود. وقتی چنین اتفاقی می افتد، شما می توانید با صرف حداقل نیرو نسخه های جدید نقشه ها را تهیه كنید و مطمئن باشید كه اطلاعات روی آنها به روز هستند.

ساختار PDMS

PDMS نرم افزار بسیار بزرگی است و به همین دلیل به چند برنامه عملیاتی تقسیم شده است كه هر یك از آنها با هدف خاصی به بانك اطلاعات دسترسی پیدا می كند. این برنامه ها كه Module نامیده می شود و هدفشان در زیر نشان داده شده است.

DESIGN

طراحی مدل 3 بعدی

DRAFT

تولید نقشه دو بعدی

ADMINISTRATION

كنترل پروژه و كاربران

ISODRAFT

طراحی آیزومتریك

PARAGON

تولید كاتالوگ

SPECON

تولید مشخصات فنی (Specification)

PROPCON

تولید خصوصیات (Properties)

DATAL

فهرست بانك اطلاعات

DICE

كنترل صحت بانك اطلاعات

RECONFIGURER

مرتب سازی بانك اطلاعات

DESIGN

DESIGN، ورودی گرافیكی اصلی در PDMS است. شما از DESIGN برای مدل سازی استفاده خواهید كرد. بانك اطلاعات PDMS حاوی توصیف سه بعدی تمام آیتمهای موجود در پروژه است. با ایجاد مشخصات لوله كه فقط اجازه استفاده از ملحقات متناسب با مشخصات لوله را می دهد، شما می توانید انتخاب ملحقات را كنترل كنید.

قابلیت های DESIGN عبارتست از:

  • ایجاد مدل طراحی جدید یا عناصر اضافی
  • تغییر دادن عناصر طراحی موجود در طرح
  • دریافت اطلاعات و مشاهده مدل و تغییر نقطه دید
  • ایجاد گزارشهای مربوط به نازل ها، شیرها و آیتم های خاص

فهرست گیری از ملحقات هر لوله و نیز طول لوله و انواع گزارشهای مرتبط.

  • اجرا كردن برنامه ردیابی برخوردها برای یافتن عناصر طراحی كه با هم تداخل می‌كنند.

DRAFT

DRAFT برای ایجاد و دستكاری نوشته ها و اندازه گذاری روی نقشه ها مورد استفاده قرار می گیرد. نوشته های روی نقشه عبارتند از: برچسب عناصر طراحی، Noteهایی كه به نقشه اضافه می شود. چارچوبهای نقشه، جدولها و خطوط مورد نیاز.

نوشته روی نقشه باید متصل به یك عنصر طراحی روی نقشه باشد به طوری كه هر تغییر در وضعیت سه بعدی عنصر منجر به تغییر نوشته همراه آن باشد. ابعاد عبارتند از تصویر فاصله بین نقاط اتصال (نقاط P) روی محورهای مختصات در نقشه سه بعدی. این ابعاد به طور اتوماتیك محاسبه می شوند و هربار كه نقشه تغییر كند، ابعاد نیز تغییر پیدا می كنند. شما می توانید از بانك اطلاعات طراحی (DESIGN Data Base) اطلاعات بگیرید، اما نمی توانید آنها را از طریق DRAFT Module تغییر دهید.

فایل ورد 29 ص

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About جزوه

Check Also

دانلود.:: پاورپوینت فصل نهم کتاب مدیریت بازاریابی تالیف فیلیپ کاتلر ترجمه بهمن فروزنده

پاورپوینت فصل نهم کتاب مدیریت بازاریابی تالیف فیلیپ کاتلر ترجمه بهمن فروزنده دسته بندی مدیریت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *